Az Év Bortermelője Balatonfüreden2025-10-04

Az idei évben megrendezésre került a balatonfüredi 34. Városi Borverseny, ahol mi is megmérettük borainkat. A borversenyre a Balatonfüred-Csopaki borvidék borászatai nevezhették boraikat, az idei évben összesen közel 320 tétel került benevezésre. A borverseny a Balatonfüredi Borheteken való részvétel alapkövetelménye hosszú évek óta, a kiváló minőség biztosítása érdekében. 

A borverseny a 100 pontos bírálati rendszer alapján ítél a benevezett tételeknek nagyarany-, arany-, ezüst-, bronzérem vagy oklevél minősítést. A nevezett 15 borunkkal összesen 7 aranyérem és 8 ezüstérem minősítést értünk el. 

Az aranyérem minősítésű boraink a következők lettek:

  • Sauvignon blanc Zádor-dűlő 2024
  • Sauvignon blanc Baricska-dűlő 2024
  • Olaszrizling Zádor-dűlő 2024
  • Irsai Olivér 2024
  • Szürkebarát 2024 - késői szüret
  • Kékfrankos rozé 2024
  • Ottonel Muskotály 2024

Hatalmas örömünkre ezekkel az eredményekkel elnyertük az Év Bortermelője Balatonfüreden címet. Ezt a címet korábban már két alkalommal, 2011-ben, majd 2015-ben nyertük el, idén pedig újra büszkén viseljük az Év Bortermelője Balatonfüreden címet. A 2025-ös évjáratban is a legjobb tudásunk és munkánk segítségével készítjük el borainkat.

A Balogh Pincészet csapata